Topraktan geldik, Toprağa döneceğiz.

Hani dedik ya yaşlandık ,tecrübe edindik. O tecrübelerden biride cenaze namazları.orada hoca vurgular “topraktan geldik ,toprağa döneceğiz”
Konumuz ölüm değil tabi ki. Topraktan gelip toprağa döneceğiz arasında ne yaptığımız. Ey hanımlar, bu ikisinin arasında eşimizle alış-veriş yapacağız ,avm gezeceğiz diye bir görevimiz mi var bizim yahu.
İlk tanıştığımızda sizinle beraber olmak, sizinle zaman geçirmek için alış verişlerinizde yanınızda oluyorduk. Ama bu alış verişi çok sevdiğimiz, sürekli yapacağımız anlamına nasıl geldi?
Sizler mağazalarda William wallece gibi alış veriş kahramanlığı yaparken kocalarınızı,sevgililerinizi hiç düşünmez misiniz!. Nice yiğitler o mağazalarda helak oldu gitti farkında değil misiniz? “ Sen şurda iki dakika beklermisin hayatım.” “ Hemen geliyorum aşkım”.”çok durmayacağım sevgilim” gibi cümleler kurarak hayatımızın en kabus saatlerini (dakika demedim saat dedim) geçirdiğimizi bilmez misiniz?
Ey mağaza sahipleri !! Duyun sesimizi. Eşlerini bekleyen erkek güruhları hiç bitmeyecek. Hep olacak. Bu gün biz, yarın başkası. Eğer erkeklerin ,dikkatlerini çekecek bir şeyler mağazanıza koyacak olursanız inanın sizi tercih edeceğiz ve edilmesini sağlayacağız. Bu nasıl olur bilmem, maç mı koyarsınız, langırt mı, bikini ile servis yapan garson kızlar mı? Asıl hedef kitleniz biziz. Oraya gelen (getirilen) , kredi kartı sahibi her erkek iyi muameleyi hak ediyor. Soyunma kabininin önüne koyduğunuz dandik koltuklarda bekleşmek istemiyoruz. Hem sıkılıyoruz ,hem de kabini dikizliyor muamelesi görmek istemiyoruz. Aynısından evde de var zaten.,
Sesimizi duyacak girişimci ruh çok para kazanacak çok zengin olacak.
Şu ana kadar çok arkadaşımız oldu mağaza önünde tanıştığımız , aynı kaderi paylaştığımız.hepsinin sesiyim ben. Duyun gari.
İdolümüz Al Bundy bile değişti. Modern Family (mutlaka izleyin ayrı konu) dizisinin Jay ‘i oldu. Karısı Venezuela’ lı Gloria (sofia vergara), o bile artık karısıyla alışverişe gitmiyor. Gloria yı görün, görün ki alış veriş sıkıntısının nelerden vazgeçirdiğini görün.
Ve ey hanımlar !! Valla çok sevmiyoruz alış veriş yapmayı. O mu güzel bu mu güzel gibi tuzak sorulara cevap vermekten nefret ediyoruz. Cevabımız tek ve gerçek . “Sizin güzelliğiniz yanında ne kadar güzel olabilir ki”. Atın bizi denizlere ama avm gezdirmeyin. İlla gezdirecekseniz elektronik mağazasında bırakın. Ve anlaştığımız saatte geri gelin.
Aldığınız şeyi beğenerek alın. Alın ki daha sonra değiştirmeye de bizi götürmeyin. Modası geçmeyecek şeyler olsun ki, yenisi çıkınca yine gitmeyelim alış verişe. Büyük düşünün..

Biz de insanız….
Buko
Twitter şeysi @buko_eek

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>